Seurakunta

Församlingen
Pastor

Jeesus on tie, totuus ja elämä.

Haluatko oppia tuntemaan hänet? Haluatko tietää enemmän kristityn elämästä? Tervetuloa kasvamaan yhdessä seurakunnassamme! Kirkkomme nimi on Betlehemskyrkan ja sijaitsee Kirkkotien ja Yhtiötien kulmassa. Olemme keskikokoinen suomenruotsalainen seurakunta joka kokoontuu sunnuntain jumalanpalveluksiin ja pienryhmiin viikolla.

Ota yhteyttä tai tule tutustumaan! Yhteystiedot : Yhtiöntie 33, 02700 Kauniainen. Sähköposti : grankulla@metodistkyrkan.fi

Kanslia on avoinna tiistaisin klo 9-11, poikkeuksia voi olla.

Seurakuntatyöntekijä: on tavoitettavissa sähköpostilla grankulla@metodistkyrkan.fi tai puhelin 045 1378492

Rahastonhoitaja Catarina Ekman-Niemi-Kaija. Sähköposti grankulla@metodistkyrkan.fi Seurakuntaneuvoston puheenjohtaja Johanna Cedergren, puh. 050 591 6776

Kirkon vuokraus Betlehemkirkolla on useampia tiloja joita voimme vuokrata pienryhmille tai suuremmillekin ryhmille päiväsaikaan, iltaisin ja viikonloppuisin. Lisätietoja täältä: http://www.grankulla.metodistkyrkan.fi/node/580

Seurakunnan tili IBAN: FI71 4055 2950 0033 37. (Bic: HELSFIHH) Maksaessanne käyttäkää viitettä tai kirjoittakaa viesti: Kuukausilahjoitus: 1232, Vuosimaksu (30 €) 7702. Muut maksut: viesti.

Grani MKU:n tili IBAN: FI45 4055 2950 0013 80

Jumalanpalvelus ja pyhäkoulu on sunnuntaina klo 11.00. Pyhäkoulu kokoontuu joka toinen sunnuntai Betlehemkirkossa, Yhtiöntie 33, Kauniainen. Raamatun kertomukset tulevat tutuiksi leikin, askartelun, laulun kautta. Pyhäkoulu on kesätauolla toukokuu-elokuu.

Casatreffit eläkeläisille ja muille ( Casa Seniorin takkahuone) Yhtiöntie 31 maanantaisin klo 14.00.

Pienryhmät OAS kokoontuvat kodeissa. Ota yhteyttä kansliaan jos olet kiinnostunut.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer