Frågor att tänka på/ Questions to think about

IMG_2150.JPG

Tack för aktivt deltagande i gudstjänsten idag. Tack till Cata för missionsinfo. Björn för tolkningen, Ellen och Pascal för söndagsskolan och Maire för kyrkkaffet m.fl. Kiitos kaikille jumalanpalvelukseen osallistuneille.

Jesus sade: Gå och gör.... Jesus said: Go and do...

Här kommer frågorna baserad på dagens predikan. Om du vill kan du dela med dig dina tankar den 25.2. Thank you for the worship today. Here are some questions based on the sermon today. If you want you can share your thoughts on the 25 th of February. 1. Vad är behovet runtomkring dig? What are the needs around you? 2. Vilka talanger har du? What are you talents? 3. Hur vill du använda dem? How do you want to use them?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer